FacebookFacebookSzukaj

Partnerzy serwisu

Partnerzy serwisu

Kalendarium obchodów

fot. Michał Karnowski

Trójmiejski Dzień Niepodległości

Gdyńska Parada Niepodległości przejdzie inną niż rok temu trasą. O godz. 12 biało-czerwony korowód wyruszy z Placu Gdynian Wysiedlonych, skąd Starowiejską i ul. 3 Maja dotrze na ul. 10 Lutego i później dalej aż do skweru Kościuszki. Przy płycie Marynarza Polskiego zaplanowano oficjalne uroczystości.

 

Po przemarszu o godz. 14 rozpocznie się z kolei występ Rafała Ostrowskiego. Aktor Teatru Muzycznego przy akompaniamencie muzyków na pl. Grunwaldzkim zaprosi do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i szlagierów z czasu międzywojennego.

 

Gdańska Parada Niepodległości rozpocznie sięz kolei o godz. 10 na Podwalu Staromiejskim. Jej uczestnicy przejdą ulicami: Podmłyńską, Rajską, Jana Heweliusza, Korzenną, Kowalską pod pomnik Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Tam ok. godz. 11:15 nastąpi część finalna wydarzenia. Zakończenie uroczystości na Targu Drzewnym przewidziano na godz. 11:45. Bezpośrednio po zakończeniu części oficjalnej organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

 

Organizatorzy zachęcają też do uczestnictwa w uroczystej mszy św. za Ojczyznę, która tradycyjnie rozpocznie się w samo południe w bazylice Mariackiej.

 

Sopot:

11 listopada 2017 odbędzie się IV Sopocka Parada Samochodów Zabytkowych i Rowerów oraz wspólne wysyłanie Światełka dla Polski. Podobnie jak w poprzednich latach rowerzyści wyposażeni w biało-czerwone elementy garderoby przyłączą się do widowiskowego przejazdu zabytkowych, również strażackich aut. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku wiele atrakcji czekać będzie na mieszkańców w okolicy Placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu: wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni oraz wysyłanie do nieba życzeń dla Polski. Po uroczystościach - msza święta.

 

Więcej o obchodach w Gdańsku na stronach Trójmiasto.pl.

 

 

 

ps