FacebookFacebookSzukaj

Partnerzy serwisu

Partnerzy serwisu

Aktualności

11 maja 2018

Obchody 83. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego, 48. rocznicy śmierci Generała Władysława Andersa oraz 74. rocznicy rozpoczęcia bitwy o Monte Cassino

ps

12 maja Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych organizuje uroczystości w 83. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego, Pierwszego Marszałka Polski, 48. rocznicę śmierci Generała Władysława Andersa oraz 74. rocznicę rozpoczęcia bitwy o Monte Cassino. Weźmie w nich udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 10:30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Po Eucharystii o godz. 12:00 będzie odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W jej programie przewidziana jest m.in. zmiana posterunku honorowego, przemówienie ministra Jana Józefa Kasprzyka,  ceremonia złożenia wieńców i defilada. Następnie o godz. 12:50 zostaną złożone wieńce przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 14:00 rozpoczną się uroczystości przy Pomniku Bitwy o Monte Cassino, przy którym zaplanowane jest m.in. przemówienie ministra Jana Józefa Kasprzyka, a także ceremonia składania wieńców.

 

Warszawa, 12 maja 2018 roku

godz. 10:30 – Katedra Polowa Wojska Polskiego, ul. Długa 13/15
godz. 12:00 – Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Piłsudskiego
godz. 12:50 – Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza